attikabasket.gr

Γ' ΑΝΔΡΩΝ

E-mail Εκτύπωση

Πρωτιά και αήττητο 5 ΑΣΤΕΡΩΝ

To ''στέμμα'' της πρωτιάς παρέμεινε στα χέρια του Αστέρα Αγ. Δημ. αφού ούτε η Δάφνη κατάφερε να σταματήσει την ξέφρενη πορεία της ομάδας του Παναγιώτη Ζερβουλάκου. Ο Αστέρας ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του ντέρμπι και με μπροστάρηδες τους Κουτρόπουλο, Δούβο και Αδράμη έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση διευρύνοντας έτσι το σερί του.

Σε τροχιά ανόδου βρίσκονται ο Τελαμώνας ο οποίος έφυγε αλώβητος από την έδρα της Ελευσίνας απέναντι στον ΟΚΕ και ο Ρέντης ο οποίος ήταν ο μεγάλος νικητής απέναντι στην Ηλεκτρούπολη.

Μια ανάσα από τις προνομιούχες θέσεις βρίσκεται το Ελληνικό το οποίο επέστρεψε στις επιτυχίες παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα μέσα στην έδρα του απέναντι στον νεοφώτιστο Ερμή Αργυρούπολης.

Aναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:

ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 80-62(36-25)

Διαιτητές : Κοτσώνης , Σαράντου

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Μεϊμάρογλου, Παναγιωτόπουλος): Ζαμπέτας 2, Μαλτίδης 6 (1), Βρυώνης 18 (4), Σονίδης 7 (2), Κραββαρίτης 9, Δημάκης 2, Γκααφάρ 4, Φελλάς 10 (2), Καναρίδης, Νεόφυτος 10, Ρουμελιώτης, Κάππης 12 (2) 

ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Κεραμειδάς): Μουστάκας 4 (1), Μπανάι 2, Λεοντιάδης 8(2), Τριανταφύλλου 7(2), Ξετρίχης 3 (1), Βουρνάς 3(1), Μαυράκης 5, Μπαμπάκος 16, Μυσιρλής, Ντάσκας Τ., Ντάσκας Θ. 3, Μαρής 11 (2) 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ  42-58(20-31)

Διαιτητές : Ιασωνίδης , Λαζόνγκα

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Καρατζούνης):  Γραικούσης ,  Ριζούλης 4, Χατζηγώγος 3, Τσαγκάς 7, Κατσίμπρας , Πετς 2, Καμακάρης 4, Σταθόπουλος 4, Λύρας 2, Παπαδημητρίου 10, Μελισσάρης 5 Γαλάτης 5 .

Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Γεωργακίου Α. - Μπέλλος): Γεωργακίου Β. 3, , Σολδάτος Α. ,Σολδάτος Ι. 7,  Νεδέλκος 17(2) Δημητρόπουλος 2, Γεωργούλης 14(1), Πασπαλάς 4, Μιχαλόπουλος , Αναγνωστόπουλoς,  Γεωργακίου Κ. 11 (1), Κανιάς  , Ρουσουνέλλος

 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ/ΔΗΜΗΤΡΑ 1972  35-72(19-37)

Διαιτητές : Τζίκας , Κούλης Χ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αυγουστίδης): Κωνσταντίνου 3 (1), Μιχαλακάκος 6, Γιαννακόπουλος 12(2) , Καπουτζίδης , Μουσούλης 4, Μηνογιάννης 1, Γεραμάς 3,  Αντωνίου 2, Μίζης 2, Κλούτσος  , Καρατζής 2, Πάντο

ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης) : Μπρέμπος  , Παρμαξίδης , Στεφάνου 18(3) Παπαϊωάννου 9, Παραλής 8(2), Καρράς 10(1), Αντωνίου 11 , Κοσκινάς 8(1) , Λάσκος 4, Νερούτσος 2, Μαρούγκας 2

 

ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  66-54(25-28)

Διαιτητές: Mητρόπουλος Φλώρος 

ΑΕ Σ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαϊδης-Ιντζελέρ): Καρασούλος 7(1), Παππάς 4, Κουτσαύτης 9 (1), Ευστρατίου 8, Λεβαδίτης 16, Αγγελάκης , Παπαμαρινόπουλος 9, Ρούμελης 3,. Κυπριτίδης, Βάσης Ζαραϊδώνης 12, Τσαμπανάκης 

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Γιαννακόπουλος, Φράγγος): Πελιβανίδης , Φύτρος 10, Μανωλιάδης 15, Φραγκιουδάκης 6, Καμίνης , Παππάς 5, ,Λιάκος , Σιούτης 8(2), Κεφαληνός , Βλάχος Θ. 2, Βλάχος Γ. 5, Μακρυωνίτης 3

 

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.  47-82(24-44)

Διαιτητές : Παπαδόπουλος, Χατζηκυριάκος 

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Τάσος, Καλαμπόγιας) : Θεοδώρου 9 , Μπάκας , Ρούσσης 1, Καμπούρης 4 , Αλεξναδρόπουλος 8(2), Φλέγκας 8 , Παπαδόπουλος 2,Κασβής 4, Ελενίτσας 2, Βιτσεντζάτος , Παπανικολάου Κακαράτζας 9(1)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζερβουλάκος , Νικάκης): Παναγόπουλος 2, Μανίκας 4, Ταρανάς 8, Κουτρόπουλος 15(4), Κασάνος 6 , Αδράμης 14(4), Αποστολάκης 5, Κουντούρης 2, Λούκος 2, Χριστόπουλος 7 , Παπαζαχαρίου 2, Δούβος 15(2) 

 

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΤΑΤΑΥΛΑ  63-52(22-27)

ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου): Τάγκαλος 2, Σέιφερ 12(2), Γρίβας 8(1), Καλάβριας,  Σερελέας 8, Γκονουλλού, Μακρυγιάννης 21(2), Τζημουράκας, Κοκαράκης, Λίππας 7(1), Μπενιαμίν, Αποστολίδης 5(1)

ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς): Καραγιάννης 5, Γιαπουλής 7(2), Παπάζογλου, Μαστρογιάννης, Μοντζακόβσκι 27(1), Αντύπας, Κούρταλης 4, Χαλκιάς 2, Μαραντής, Σιταράς 3(1), Σαράντου, Χαριτωνίδης.

 

ΟΚΕ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ  67-79(19-47)

Διαιτητές:: Δελδήμος , Τούσης 

ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (Τσίκινας , Διολέτης) Μπακογιάννης 3(1), Τηγάνης 13(1), Αντωνάρας 10, Πατάλας 2 , Χρήστου, Παπαχριστοδούλου 12, Ντάφας , Δασκαλάκης 9, Αρβανίτης 5(1), Λιώρης 13(4).

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος): Χρυσούλης 1 2(2) , Νάννος 14 , Τόμπρος Α. 17 , Μπουρβάνης 10, Τόμπρος Χ. 4, Μπούταλης 3(1), Κούμενος 19(4) Καρατζόγλου, Μιχαλάκης 

Η επόμενη αγωνιστική (6η 7/11)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

ΑΕ ΡΕΝΤΗ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.

ΤΑΤΑΥΛΑ - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ/ΔΗΜΗΤΡΑ 1972 - ΓΛΥΦΑΔΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΚΕ

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ

 

 

E-mail Εκτύπωση

Το πρόγραμμα της 5ης αγ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31/10 

ΝΈΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 20.00 ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ 

ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΛ. 21.30 ΔΑΦΝΗ ΑΓ., ΔΗΜ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 

ΝΈΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 21.4 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ 

ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21.30 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ 

ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 21.45 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ  

ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 21.30 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ - ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ  

2Ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 21.00 ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ

E-mail Εκτύπωση

Κυριάρχησαν Αστέρας και Δάφνη Αγ. Δημ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:

ΤΑΤΑΥΛΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. 58-51(40-26)

Διαιτητές : Γιακείμη-Σπυράκος 

ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς): Καραγιάννης 2, Γιαπούλης 1, Αντύπας, Μαστρογιάννης 6 (1),Μοντζακόβσκι 30 (1) Κούρταλης 4, Χαλκιάς 9, Μαράντης 4, Σιταράς, Χαριτωνίδης 2

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αυγουστίδης): Κωνσταντίνου 19 (1), Αντωνίου 2, Μανούτσος, Καπουτσίδης, Μουσούλης 9 (1), Μηνογιάννης 9 (1), Γεραμάς 5, Καψιμάλης, Μίζης 3, Καρατζάς 4

 

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 55-73 (32-36)

Διαιτητές: Μαργώνη , Φλώρος

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Γιαννακόπουλος, Φράγγος): Πελιβανίδης 3, Φύτρος 12(2), Μανωλιάδης 8, Μωυσίδης 5(1), Φραγκιουδάκης 10, Παππάς 5(1),Λιάκος , Μενιουδάκης 4,  Σιούτης , Κεφαληνός 2 , Βλάχος 6

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Τάσος) :Θεοδώρου  , Μπάκας 13(1), Ρούσσης 6, Καμπούρης 22(4) , Σωτηρόπουλος 4, Φλέγκας 17(1) , Παπαδόπουλος 7 Κασβής ,  Καλύμνιος , Βιτσεντζάτος , Ελενίτσας  Κακαράτζας 4

 

ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ - Ο.Κ.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 65-60 (30-20)

Διαιτητές: Ζαννίδης, Τζίκας

ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Μ. Κεραμειδάς): Μουστάκας 5(1), Μπανάι 4, Λεοντιάδης 11(3), Τριανταφύλλου 13(2), Ξετρίχης 7(2), Βουρνάς 2, Μαυράκης 5, Μπαμπάκος 12, Ντάσκας Φ. 4, Μαρής 2

Ο.Κ.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (Δ. Τσίκινας): Μπακογιάννης 6(2), Τηγάνης 14(2), Αντωνάρας 9, Χρήστου, Παπαχριστοδούλου 10, Ντάφας, Δασκαλάκης 10, Αρβανίτης 2, Λιώρης 9(2)

 

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΗΝΙΚΟΥ  68-62(34-28)

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης , Καταγάς

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος): Χρυσούλης 2 , Νάννος 16(2) , Τόμπρος Α. 11 , Μπουρβάνης 12, Τόμπρος Χ. , Μπούταλης 3(1), Κούμενος 20(5) Καρατζόγλου, Μιχαλάκης 4

ΑΕ Σ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαϊδης-Ιντζελέρ): Καρασούλος 2, Παππάς , Κουτσαύτης 7 (1), Ευστρατίου 14, Λεβαδίτης 18(2), Αγγελάκης 2, Παπαμαρινόπουλος 10,Κυπριτίδης,  Ζαραϊδώνης 7(1), Τσαμπανάκης 2

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ  70-34(29-16)

Διαιτητές : Ορφανός Ι, Κούλης Χ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζερβουλάκος , Νικάκης): Παναγόπουλος 1

 Μανίκας 10, Ταρανάς 2, Κουτρόπουλος 10(1), Κασάνος 2 , Αδράμης 14(2) , Αποστολάκης 11(1),  Κουντούρης 6, Γιαλαμάς , Χριστόπουλος 3 , Παπαζαχαρίου 3, Δούβος 8

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Καρατζούνης): Σούμπασης , Ριζούλης 4, Χατζηγώγος 4, Τσαγκάς 2, Κοντογιάννης , Πετς 8,  Κανακάρης 2, Κατσίμπρας , Λύρας , Παπαδημητρίου 10(2), Μελισσάρης 4(1), Γαλάτης 

 

ΑΕ ΡΕΝΤΗ - ΓΛΥΦΑΔΑ  71-55(40-28)

Διαιτητές : Κοτσώνης , Πούλιος
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Γεωργακίου Α. - Μπέλλος): Γεωργακίου Β. 4, Αναγνωστόπουλος , Σολδάτος Α. 2, Νεδέλκος 11(1) Δημητρόπουλος 2, Γεωργούλης 4, Πασπαλάς 15(1), Μιχαλόπουλος 11(3), Γεωργακίου 22 (3), Κανιάς , Βασιλειάδης  , Ρουσουνέλλος
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου): Τάγκαλος 6 , Σέϊφερ 21(3), Γρίβας 2, Καλάβριας 4(1) , Τερτίκας 2, Γκονουλλού 7(1), Μακρυγιάννης 7(1) ,Μπενιαμίν , Τζιμουράκας , Κοκαράκης 1 , Λίππας 3(1), Αποστολίδης 2

 

ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ/ΔΗΜΗΤΡΑ 1972 - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 22-16 διεκόπη στο πρώτο δεκάλεπτο λόγω πτώσης τάσης στο κλειστό της Ελευσίνας

H επόμενη αγωνιστική (5η 31/10)

ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΤΑΤΑΥΛΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ/ΔΗΜΗΤΡΑ 1972

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ

ΟΚΕ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ

Σ ε λίγο περισσότερα.......

E-mail Εκτύπωση

Το πρόγραμμα της 4ης αγ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:
 

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ   ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
4η * 24/10/14 21.30 ΚΛ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
g022 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ     ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
4η * 24/10/14 21.30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓ/ΛΗΣ
g023 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
4η * 24/10/14 21.30 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
g024 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΑΕ ΡΕΝΤΗ   ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ
4η * 24/10/14 20.30 ΝEΟ ΚΛ ΡΕΝΤΗ
g025 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ   ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
4η * 24/10/14 21.30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΑΚ
g026 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ ΔΗΜΗΤΡΑ 1972   ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ
4η * 24/10/14 21.00 ΚΛ ΕΛΕΥΣ ΔΑΣΚ
g027 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ   ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
4η * 24/10/14 21.45 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ
E-mail Εκτύπωση

Eκτός έδρας νίκη για τον Ερμή Αργ.

Σε εξ' αναβολής παιχνίδι της 1ης αγ. ο Ερμής Αργυρούπολης επικράτησε εκτός έδρας απέναντι στον Ατρόμητο Πειραιά πανηγυρίζοντας έτσι την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. – ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. 61-68 (27-35)

Διαιτητές: Κοτσώνης , Παπαδόπουλος Χρ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ. (Αυγουστίδης) Κωνσταντίνου 8 Μιχαλακάκος 5(1) , Μουσούλης 12 , Μηνογιάννης 8(1) , Γεραμάς , Αντωνίου 10(2) , Μίτζης 12 , Κάσδαγλης , Καρατζής , Κλούτσος 6(2)

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Γιαννακόπουλος): Πελιβανίδης 3, Φύτρος 8, Μανωλιάδης 23(5), Φραγκιουδάκης 8, Παππάς 6, Σιούτης 2, Κεφαληνός 10(1) , Βλάχος 8(2) 

 

Σελίδα 9 από 48

Έχουμε 22 επισκέπτες συνδεδεμένους