attikabasket.gr

Γ' ΑΝΔΡΩΝ

E-mail Εκτύπωση

Το πρόγραμμα της 21ης αγ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 21ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/3

ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΛ. 21.45 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ - ΒΑΡΗ
ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 21.30 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ - ΕΝ ΑΜΦΙΑΛΗΣ
2Ο ΔΑΚΑΝ 20.15 ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ
ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 21.30 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΚΛ. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ 21.00 ΤΑΤΑΥΛΑ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ
ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 20.30 ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΑΟΚ Ν ΣΜΥΡΝΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/3

ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 12.00 ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ - ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ

E-mail Εκτύπωση

''Αγγίζει'' την άνοδο ο Σαρωνικός

Δυναμικά στο κόλπο της ανόδου μπήκε ο Σαρωνικός ο οποίος κατάφερε να ''γκρεμίσει'' από την κορυφή τον Πειραϊκό παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα για την 20η αγ. της Γ΄ Ανδρών.

Αναλυτικά:

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  60-48

 Διαιτητές: .Ξοχάκης – Ντίντας
 Δεκάλεπτα :18-8, 30-25, 46-41 , 60-48
 ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ (Καρβούνης) :Δαχρετζής 16(3),Σπαρρής 5,Τσοπάνος,Μπούργος,Βογιατζόγλου,Κουνάδης 6,Πίτσικας 4,Μπήτρος 19(3),Τζίτζης ΣΤ.,Κάτσας 10(1),Ρετσίνας,Χαριάτης

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  (Ποτόσογλου): Σαρρής,Δερμιτζόγλου 4,Βασιλόπουλος, Λάυκας, Ζέγγος 8,Μοσχολιός, Ξυδούς 10,Κατσούρης 25 (1), Αγγελάτος 1, Ανδρουλάκης ,Κεραζής,Γατζούνης

 

Βαθμολογικός Πίνακας
 
1 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΡΜΕΝΙΚΗ) 36 20 16|4   1204-1074 130 2
 
2 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 36 20 16|4   1273-1098 175 1
 
3 ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΗΣ 34 20 14|6   1188-1099 89 2

 
4 ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΑΣ 34 20 14|6   1284-1231 53 1
 
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 31 20 11|9   1271-1264 7 6
 
6 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 31 20 11|9   1233-1185 48 5
 
7 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 31 20 11|9   1205-1146 59 4
 
8 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 30 20 10|10   1166-1199 -33  
 
9 ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 29 20 9|11   1150-1095 55  
 
10 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 28 20 8|12   1051-1098 -47 3
 
11 ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 28 20 8|12   1160-1219 -59 3
 
12 ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ 27 20 7|13   1184-1314 -130  
 
13 ΑΟΚ Ν ΣΜΥΡΝΗ 23 20 3|17   1031-1193 -162  
 
14 ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ 22 20 2|18   1003-1188 -185  
 
 

E-mail Εκτύπωση

Σκόρερς από τα ματς της 20ης αγ.

Αναλυτικά οι σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 20ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:

ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ 35-54(14-37)

Διαιτητές:  Μανουσόπουλος , Δαγγλής

ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Κεφαλίδης): Γλαράκης 4(1) , Παπαναγόπουλος , Ηλιαδάκης 2 , Μπαμπάτσικος , Καραγεωργάκης 2,  Πίστης 5 , Μπαμπάκος 12, Πετράκος 8, Κάσσος 2, Τσουλφάς

ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Νικολαίδης , Τσιρονιάν): Αμπατζής 9, Γετιμιάν 2, Ρουμελιώτης 5 , Αντωνομανωλάκης 12(1), Σεργουνιώτης ,Λινάρδος 2,  Μακρινός 15(1) , Αβεντισιάν , Εμμανουήλ 3(1) , Σταματόπουλος 6 , Γιαννακόδημος , Μελκονιάν 

 

ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. 74-65 (38-27)

Διαιτητές : Αργυρούδης , Χριστοδουλάκης

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Παπαευθυμίου Δολιανίδης): Ρήγος 13 , Τιόπουλος 2, Τζάθας 5, Λέσι Α. 15(1), Γεροδήμος 14(3) , Παπαδόπουλος 17, Μουλαράϊ 8 , Λέσι Λ. , Κανιάς, Μπάστας 

ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. (Φασουλόπουλος , Ματθαίος) : Νίτης 5(1), Κοτρότσος 8 , Χατζηγιάννης 7 , Σκοπελίτης 17(1) , Κογιώνης 9, Ροπύσσος 10(2) Γεωργακίου , Μυστεγνιώτης 3(1), Δημητρόπουλος 4, Πασχαλινόπουλος 2

 

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.  67-60(33-16)

Διαιτητές: Σπυρόππουλος , Κοτσώνης

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος) : Μπούταλης ,  Δουνιάς ,  παπαγεωργίου , Καβρουδάκης 13(2) , Τόμπρος Αν. 12, Μπουρβάνης 15, Τηγάνης 2, Τόμπρος Χρ. , Κούμενος 17(3) , Καρατζιόγλου 8(2), Δημητρούλης

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης , Κουκιάς ): Δρόσος 3(1), Φωτόπουλος 7(1), Σέργης , Παναγόπουλος 5, Ταρανάς , Μπούζος 6(1), Στεφανής 20, Καμαράτος , Καρατζάς 17 , Τσίτος 2

 

ΒΑΡΗ  - ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. 61-59(32-37)

Διαιτητές: Κατσιμάρδος . Τηγάνης

ΒΑΡΗ (Γολέμης, Κωτσάκη) :Καρατζάς ,Ανεμοδουράς 2,  Παπαζιάν 5,  Παπαγεωργίου , Παγώνης 18(1), Φουντούλης 10, Χαλκιάς 6, Κατσιούλης 8, Γύφτος 5,  Αγαλιώτης 4, Κατσάκος Σ. 3

ΛΕΟΝΤΑΣ (Γκααφάρ):  Πανταζίδης ,Παναγιωτόπουλος , Παυλιάς 9(2) , Κόλιας Σ. 7,  Φελλάς 7(1) ,Δημάκης 2, Γιαμπάνης 20, Κόλλιας Ηλ. , Κάτσικας , Νικολάου 8 , Καραγιαννίδης 6

 

 

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ  74-77(63-63)(60-60)(26-27)

Διαιτητές: Μπούκας , Ορφανός Εμμ.

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Καρατζούνης): Φειδάς 23(4), Ριζούλης 3, Χατζηγώγος 4, Μούρτος 12(1) , Σταθόπουλος 3(1), Παπαδημητρίου , Ουζούνης Δ.  , Ρούμελης 10, Λύρας , Κέκης 18(4), Ουζούνης Α. 1, Γαλάτης

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζερβουλάκος, Νικάκης):  Ψάλλης 9, Μανίκας 8 , Κουζηνόγλου , Κουτρόπουλος 25(5), Αποστολάκης Κ. 12(2), Κουντούρης 11, Βασιλικός 11(1) , Μουκοβίνας , Αποστολάκης Δ. , Χριστόπουλος , Παπαζαχαρίου , Μέταϊ 1

 

 

ΑΟΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗ – ΤΑΤΑΥΛΑ 43-46(16-20)

Διαιτητές: Πόντας . Σπηλιωτόπουλος

ΑΟΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗ: (Αγγελάκης-Δημητρέας) : Δημητρέας, Αποστόλου 8, Πελέκης 8, Παπαχριστοδούλου 2, Θεοδώρου 10 (1), Καλογερόπουλος 2, Μπανιώτης 8, Χειμάρας, Δομένικος, Χαρίσης 5

 

ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς-Λιάκος): Τσαγκάς, Γιαπούλης 2, Καραγιάννης 8 (1), Δημητριάδης, Μοντζακόβσκι 17 (2), Σταματίου, Σπανός 7, Κούρταλης 4, Μαράντης, Βασιλόπουλος 8 (1)


 

 

E-mail Εκτύπωση

''Πάτησε'' κορυφή η Αρμενική

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:

ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  74-65

ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ  35-54

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.  67-60

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.  74-77(63-63)(60-60)(στη β΄ παράταση)

ΒΑΡΗ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  61-59

ΑΟΚ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΤΑΤΑΥΛΑ  43-46

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  9/3

Βαθμολογικός Πίνακας
 
1 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΡΜΕΝΙΚΗ) 36 20 16|4   1204-1074 130  
 
2 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 35 19 16|3   1225-1038 187  
 
3 ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΑΣ 34 20 14|6   1284-1231 53  

 
4 ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΗΣ 32 19 13|6   1128-1051 77  
 
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 31 20 11|9   1271-1264 7 6
 
6 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 31 20 11|9   1233-1185 48 5
 
7 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 31 20 11|9   1205-1146 59 4
 
8 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 30 20 10|10   1166-1199 -33  
 
9 ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 29 20 9|11   1150-1095 55  
 
10 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 28 20 8|12   1051-1098 -47 3
 
11 ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΑΣ 28 20 8|12   1160-1219 -59 3
 
12 ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ 27 20 7|13   1184-1314 -130  
 
13 ΑΟΚ Ν ΣΜΥΡΝΗ 23 20 3|17   1031-1193 -162  
 
14 ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ 22 20 2|18   1003-1188 -185  
 
Η επόμενη αγωνιστική (21η 14/3)

Αστέρας Αγ. Δημ. - Βάρη

Λέων Μοσχάτου - Ένωση Αμφιάλης

Ένωση Αρμενίων Αθλητών - Σαρωνικός  16/3

Ιάσωνας Νικαίας - Πειραϊκός

Πήγασος Κορ. - Ηλεκτρούπολη

Ταταύλα - Τελαμώνας

Καστέλλα - ΑΟΚ Νέας Σμύρνης

Σε λίγο περισσότερα......

E-mail Εκτύπωση

Το πρόγραμμα της 20ης αγ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 20ης αγ. της Γ΄ Ανδρών:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/3

ΝΈΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 21.30 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

ΝΈΟ ΚΛ. ΒΑΡΗΣ 21.30 ΒΑΡΗ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ.

ΚΛ. ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ 21.15 ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ

ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 20.30 ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ.

ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 21.15 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.

ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΡΤ. 22.00 ΑΟΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗ - ΤΑΤΑΥΛΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/3

ΑΝ ΑΙΓΙΝΑΣ 12.00 ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ

Σελίδα 9 από 36

Έχουμε 21 επισκέπτες συνδεδεμένους