attikabasket.gr

Α' ΠΑΙΔΩΝ

E-mail Εκτύπωση

Αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Παίδων:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ  75-47

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  49-55

ΜΙΛΩΝΑΣ - ΠΕΡΑΜΑ/ΕΡΜΗΣ ΓΣ  62-42

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  52-40

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  79-25

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  28-72

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΟΝΑ  25-35

Βαθμολογικός Πίνακας
 
1 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 5 3 2|1   203-143 60  
 
2 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 4 2 2|0   143-77 66  
 
3 ΑΟΝΣ Ο ΜΙΛΩΝ 4 2 2|0   114-87 27  
 
4 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 4 2 2|0   113-95 18  
 
5 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3 2 1|1   74-82 -8 3
 
6 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 3 2 1|1   85-111 -26 2

 
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 3 2 1|1   100-101 -1 2
 
8 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 3 2 1|1   106-101 5 1
 
9 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 3 2 1|1   80-81 -1 1
 
10 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 2 2 0|2   86-109 -23  
 
11 ΠΕΡΑΜΑ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ 2 2 0|2   88-117 -29  
 
12 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2 2 0|2   80-140 -60  

 

 

E-mail Εκτύπωση

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Παίδων:

ΤΡΙΤΗ 1/10

Κλ. Βούλας 20.00 Πρωτέας Β. – Π. Φάληρο

Μίλωνα 20.15 Μίλωνας - Πέραμα

Νέο κλ. Αγ. Δημητρίου 20.15 Κρόνος Αγ. Δημ. – Ιωνικός Νικ.

Κλ. Βαρίκας 20.15 Πανιώνιος - Ολυμπιακό

Κλ. Αλίμου 20.15 ΑΛΦ Αλίμου – ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας

Κλ. Δραπετσώνας 20.15 ΔΑΣ Δραπετσώνα – ΑΟΝΑ

 

 

E-mail Εκτύπωση

Πρεμιέρα στην Α΄ Παίδων

Ξεκίνησε η αγωνιστική δράση του πρωταθλήματος της Α΄ Παίδων με την διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Πέραμα - Δραπετσώνα 46-55
Πρωτέας Β.- Μίλωνας 45-52
Ιωνικός Νικαίας – Π. Φάληρο 46-57
Κρόνος – Ολυμπιακός 61-55
Ίκαρος Καλλιθέας – Πανιώνιος 71-49
ΑΟΝΑ – ΑΛΦ Αλίμου 39-57

Βαθμολογία

E-mail Εκτύπωση

Το πρόγραμμα των αγώνων 2013-2014

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του πρωταθλήματος της Α΄ Παίδων 2013-2014:

24/09/13  1 η  Αγωνιστική  2η 10/12/13       05/11/13  7η Αγωνιστική  18η 04/02/14
Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ       Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ   .Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ  "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.        ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.  Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ             ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ                    ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ
Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ               "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.   Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ
Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ             Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
22/09/13  ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ - ΚΡΟΝΟΣ 08/12/13       03/11/13  ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ 02/02/14
 01/10/13  2η  Αγωνιστική  13η 17/12/13     12/11/13  8η   Αγωνιστική  19η 11/02/14
"Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.  Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ         Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.   Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ
Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                            ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.                 Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.
Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ  Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.                Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ   Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ
29/09/13 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ MIKTH EΣΚΑΝΑ 15/12/13      10/11/14  ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ 09/02/14


  ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12/13  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ

  08/10/13 3η   Αγωνιστική 14 η 07/01/14        19/11/13  9η  Αγωνιστική   20η 18/02/14
 Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ  Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ            Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ  ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ                  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.
 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ                  "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.   Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.
 Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.  Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ       Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ   Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.               ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ   Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ
06/10/13 ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ  Α.Λ.Φ.Α  05/01/14        17/11/14 Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑ - ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ 16/02/14
  15/10/13    4η Αγωνιστική  15η 14/01/14      26/11/13   10η Αγωνιστική    21η 25/02/14
 ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ  Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ                  ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.   Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ
 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ               ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
 Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.                  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.   "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.
 Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.         Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.   Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
 Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ           Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ
 Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ  "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.                   Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
13/10/13 Α.Ο.Ν.Α  ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ 12/01/14         24/11/14  ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ ΜΙΛΩΝΑΣ  23/02/14
                               
                                                                    ΠΕΜΠΤΗ 27/02/14  ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
  22/10/13  5 η   Αγωνιστική  16η 21/01/14       03/12/13  11η   Αγωνιστική    22η 04/03/14  
Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                  Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ  Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ                  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.  Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ           ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.               Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ                    ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ   Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.
 "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.  ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
20/10/13 ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ- Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛ19/01/14 01/12/14 Π.ΦΑΛΗΡΟ ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ 09/03/14
  29/10/13   6η     Αγωνιστική     17η 28/01/14
      Α.Λ.Φ. ΑΛΙΜΟΥ  Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ
      Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 
      Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘ.  ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Α.Ο.
      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ  "Ο ΜΙΛΩΝ" Α.Ο.Ν.Σ.
           ΚΡΟΝΟΣ  Γ.Σ  Α.Ο. Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
27/10/13 ΜΙΚΤΗ ΕΣΚΑΝΑ  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ26/01/14 

E-mail Εκτύπωση

Πρωταθλητής ο Ίκαρος Καλλιθέας

Πρωταθλητής παίδων αναδείχτηκε ο Ίκαρος Καλλιθέας αφού επικράτησε μέσα στην Αργυρούπολη απέναντι στον ΑΟΝΑ και έκανε το 2-1 στις νίκες.

Αναλυτικά οι σκόρερς από αυτή την αναμέτρηση:

ΑΟΝΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70-73 

Διαιτητές : Παπαφωτίου , Λάτσης 

Δεκάλεπτα : 12-14, 30-37, 48-54, 70-73 

ΑΟΝΑ (Γκαναβίας , Χαρεράς): Μαργαρώνης , Βασιλάκης , Φινές 2, Σταύρος 11, Μακρυγιάννης 17, Θεοφανίδης 6, Καράμπελας 10(2), Κέκκης 20(2), Χαζάπης 4      

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαφειράκης , Βαλινδράς): Ιορδάνογλου 19 , Βλάχος 8(2),  Βαλές 4, Χαραλαμπίδης, Καβελάρης , Χατζηδημητρίου 16 (1), Τσάπαλος , Τσατσούκ 12, Σαμιλίδης , Ράπτης , Σκορδάς 14 , Παπαδάκης

 

 

Σελίδα 10 από 32

Έχουμε 8 επισκέπτες συνδεδεμένους