attikabasket.gr

Α' ΠΑΙΔΩΝ

E-mail Εκτύπωση

Αποτελέσματα της 12ης αγ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγ. της Α΄ Παίδων:

Δραπετσώνα - Πέραμα 42-26
Μίλωνας - Πρωτέας Βούλας 41-63
Π. Φάληρο - Ιωνικός Νικ. 43-56
Ολυμπιακός - Κρόνος Αγ. Δημ. 52-47
Πανιώνιος - Ίκαρος Καλλιθέας (αναβλήθηκε -έσπασε η μία μπασκέτα)
ΑΛΦ Αλίμου - ΑΟΝΑ 50-47
Κρόνος Αγ. Δημ.- Αναπτυξιακή ομάδα 60-36

E-mail Εκτύπωση

10/12 Live το Πανιώνιος - Ίκαρος Καλλ.

¨Ένα από πιο ενδιαφέροντα και σίγουρα με σασπένς ματς της Α΄ παίδων ανάμεσα σε Πανιώνιο και Ίκαρο Καλλιθέας θα μεταδώσει ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ στις 20.15 από το κλ. Βαρίκας το sportshero.gr σε livestreaming .

Οι δύο ομάδες διαθέτουν την μισή Εθνκή Ελλάδας στις ηλικίες παίδων και αναμένεται να γίνει μεγάλο ματς

 

 

E-mail Εκτύπωση

Το πρόγραμμα της 12ης αγ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγ. της Α΄ Παίδων:

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΠΕΡΑΜΑ / ΕΡΜΗΣ ΓΣ
12η * 10/12/13 20.15 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
g067 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΑΟΝΣ Ο ΜΙΛΩΝ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
12η * 10/12/13 20.15 ΚΛ ΜΙΛΩΝΑ
g068 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
12η * 10/12/13 20.00 ΚΛ ΣΕΦ Β
g069 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
12η * 10/12/13 19.00 ΚΛ. ΣΕΦ Β
g070 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ   ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
12η * 10/12/13 20.15 ΚΛ. ΑΝΔΡ. ΒΑΡΙΚΑΣ
g071 (Δ):, (Π): (Κ):, ,
 
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
12η * 10/12/13 20.15 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ

E-mail Εκτύπωση

Πέραμα - Πρωτέας Βούλας (Σκόρερς)

Οι σκόρερς από την αναμέτρηση της 11ης αγ. της Α΄ Παίδων Πέραμα - Πρωτέας Βούλας:

Πέραμα/Ερμής - Πρωτέας Βούλας 23-86

Δεκάλεπτα: 6-23, 10-43, 12-61, 23-86

Διαιτητές: Ντζαμάρας

Πέραμα:Λοράνδος, Δαπεργόλας, Μαλτεπιώτης 2, Γεροντόπουλος, Ζαννιάς 9, Φεσσόπουλος, Γαμπιεράκης 6, Καραμάνος, Μπέλος 2, Κασαπίδης 4, Σεντούκας

Πρωτέας Βούλας (Γκαναβίας - Τσεμπέρης): Παυλάτος 12, Δρίτσας 6, Τσακναρίδης 8, Κόβατς 9, Σταυρόπουλος, Δημητρακάκης 10, Νικολάου 5, Καρύδας 4, Καρόκης 2, Μπούρας 6, Βενέτης 8, Τσαπράλης 16

E-mail Εκτύπωση

''Ζόρικη'' νίκη για τον Ίκαρο

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής της Α΄ Παίδων:

Πέραμα – Πρωτέας Βούλας 23-86
Π. Φάληρο – Ολυμπιακός 47-54
Πανιώνιος – ΑΟΝΑ 81-26
Δραπετσώνα – ΑΛΦ Αλίμου 29-39
Μίλωνας – Ιωνικός Νικ. 55-68
Κρόνος Αγ. .Δημ. – Ίκαρος Καλλιθέας 43-52
Π. Φάληρο – Αναπτυξιακή ομάδα 58-46

 

Βαθμολογικός Πίνακας
 
1 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 24 12 12|0   895-469 426  
 
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 23 12 11|1   864-481 383  
 
3 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 19 11 8|3   616-516 100 3
 
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 19 12 7|5   628-612 16 3
 
5 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 19 12 7|5   659-613 46 3
 
6 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 18 12 6|6   559-618 -59 3

 
7 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 18 12 6|6   594-586 8 3
 
8 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 18 12 6|6   576-649 -73 3
 
9 ΑΟΝΣ Ο ΜΙΛΩΝ 17 12 5|7   634-685 -51  
 
10 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 15 11 4|7   494-550 -56  
 
11 ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ 13 10 3|7   491-603 -112 2
 
12 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 13 12 1|11   401-618 -217 1

 

Σελίδα 10 από 35

Έχουμε 74 επισκέπτες και 1 μέλος συνδεδεμένους